אבן גיר

אבן גיראבן גיר

אבן גיר היא אבן המאפשרת לשנות, לחדש ולבחור. מוזמנים להכיר את האבן שנבחרת בקפידה לפי ההתאמה המקסימאלית שלה למטרה הרצויה.

אבן גיר היא אבן העשויה מסידן פחמתי, היא נוצרת בעיקר במקומות שהיו בהם מים ולחלקן יש מראה מחוספס. הסידן הפחמתי יוצר לעיתים נטפים במערות ונוצר פעמים רבות מבעלי חיים ימיים אשר מפרישים את החומר הגורם להיווצרותה של האבן. אבן גיר המוכרת לכולנו מגיעה בצורות ובסוגים שונים ובקשת רחבה של צבעים ומבנים, מה שמאפשר לנו לבחור את הכי טוב עבורנו.

 

אבן גיר - היווצרותה לסגנונות רבים

המאפיין הבולט של אבן גיר הוא שהוא אחיד וצורתו וצבעו תואמים אחד לשני. כשאומרים "אבן גיר" האסוציאציה קופצת לנו ישר לאבן לבנה גירית, כזו שאפשר לכתוב איתה. עובדה זו נכונה ומבוססת אך עם זאת, ישנם אבני גיר ששינו את צבעם בשל חומרים חיצוניים אחרים המשפיעים עליה, כמו חול, מתכות ועוד חומרים רבים. כמו כן, אבן גיר היא אבן שמתחלקת לסוגים רבים גם מבחינת הצורה שלה, בהתאם לאופן בו נוצרה. תהליך ההיווצרות שלה בורא אבן גיר שעשויה להיות גרגרית, נוקשה יותר או רכה, אחידה או בעלת גבישים. מלבד זאת, צורת היווצרות האבן חשובה וחיונית לקביעת סגנונה לא רק בשל הצבע והצורה שלה אלא גם בשל חומרים נוספים שמתווספים אליה ומתערבבים איתה ויוצרים מעין אבן גיר חדשה. 

 

השימושים באבן גיר

בשל היכולת של אבן הגיר להשתנות ובשל סגנונותיה המרובים, נמצאים לה שימושים רבים בבתים פרטיים ובמוסדות ציבוריים, כמו ברצפות ובשיש. בעבר, אבן גיר שימשה בעיקר למבנים ציבוריים כמו תחנות רכבת ובנקים וכן לחיפוי קירות בניינים ומבני ציבור גדולים למטרות של יופי. עם השנים השימוש באבן הגיר הלך וגבר וכיום משתמשים בה גם לבנייה, תשתיות כבישים, פיתוח וכדומה. רבים מאבני הגיר מוצגים לנו בשמות ייחודיים להם כמו למשל אבן כורכר וכך כמובן השימוש בה משתנה מסוג לסוג של האבן. כל סוג של אבן גיר מתאימה יותר לשימוש אחר שלה, מה שפותח אפשרויות רבות וגיוון.

צור קשר

חייקה קדם | 050-9667676

קיבוץ שריד | דוא"ל. evenyahalom.ltd@gmail.com